Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kotek dojechał cały i szczęśliwy w szybkim czasie :) serdecznie polecam

Kot

,
Trasa: Wrocław - Oslo

Z czystym sumieniem mogę polecić uslugi Pana Przemka, co prawda piesek trochę długo jechał (przyczyny losowe)) ale najważniejsze, ze dotarł cały i zdrowy. Komunikacja na medal, kierowca rzeczowy i kulturalny. Polecam!

1 szczeniak york

,
Trasa: Poznań - Dortmund

Pan Marcin bardzo profesjonalnie zajal sie transportem psiakow. Caly czas byl ze mna w kontakcie informujac o przebiegu trasy i samopoczuciu pieskow. Dziekuje :) i bardzo go polecam :)

1-chihuahua ii 1 -jack russel ,dwa male pieski

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Birmingham - Starogard Gdański

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Torrejón de Ardoz już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt