Media o nas

Transport zwierząt Toruń
już od

100 zł!

Zaoszczędziliście z nami już
Zaoszczędziliście z nami już

26 767 489 zł

Zaoszczędziliście z nami już

Tylko zweryfikowani Przewoźnicy

Z Clicktrans.pl Twoja przesyłka jest bezpieczniejsza! Więcej >

Transport zwierząt może być łatwy!

Wystaw zlecenie ZA DARMO

1

Wystaw zlecenie ZA DARMO

W 2 minuty!

  • Opisz zwierzaki
  • Podaj termin i adres
Otrzymasz oferty przewoźników

2

Otrzymasz oferty przewoźników

Już po paru minutach otrzymasz pierwsze oferty przewiezienia zwierzaka.

  • Tysiące firm przewożących zwierzęta konkuruje o Twoje zlecenie
  • Otrzymasz oferty od firm, które i tak jadą tą trasą
Wybierz najlepszą ofertę

3

Wybierz najlepszą ofertę

Oszczędzasz nawet do 60% dzięki aukcji "w dół".

  • Sprawdź opinie o przewoźniku
  • Skontaktuj się z przewoźnikiem
  • Zleć transport zwierzaka i gotowe!

22720 przewoźników wykonujących transport zwierząt czeka na Twoje zlecenie

Przewoźnik - szybkoPL-UK
Zweryfikowany przewoźnik Paszkowka Certyfikaty, Ubezpiecznia, Licencje
szybkoPL-UK (358) Reputacja: 98%
Przewoźnik - transporter24
Zweryfikowany przewoźnik Tarnobrzeg
transporter24 (153) Reputacja: 100%
Przewoźnik - Arttes
Zweryfikowany przewoźnik Katowice
Arttes (41) Reputacja: 100%
Przewoźnik - fortrans
Zweryfikowany przewoźnik kłaj
fortrans (108) Reputacja: 98%
Przewoźnik - TransBeata
Zweryfikowany przewoźnik Szczuczyn Certyfikaty, Ubezpiecznia, Licencje
TransBeata (238) Reputacja: 97%
Przewoźnik - viptrans12
Zweryfikowany przewoźnik leżajsk
viptrans12 (227) Reputacja: 95%
Aż 97% zadowolonych klientów
Przesyłka

Thanks for the great service! My dog arrived after very long travel healthy and playfull. They sended me information all the time and images and I was calm.

German Spitz, Londyn - Kijów
Przesyłka

super kontakt,wszystko ok,polecamy.

1 kot, Ostrów Wielkopolski - Rotterdam
Przesyłka

Bardzo dobry kontakt, kierowca sympatyczny. Zwierzak przewieziony bezpiecznie - dojechał cały i zdrowy, a w dodatku punktualnie.

królik miniaturka, Kielce - Opole

Niedawno przewiezione :

Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
Przesyłka Szczeniak. Polska, Toruń Polska, Toruń 350,00 zł -323,08 zł
Przesyłka Kotek do odbioru na poczatku Marca Polska, Toruń Wielka Brytania, Leeds 750,00 zł -321,43 zł
Przesyłka dwa pieski Polska, Toruń Wielka Brytania, Gloucester 1 000,00 zł -639,34 zł
Przesyłka 1 Pekińczyk Polska, Nowy Targ Polska, Kołobrzeg 400,00 zł -171,43 zł
Przesyłka pyton królewski Polska, Bojszowy Polska, Leżajsk 170,00 zł -156,92 zł
Przesyłka królik miniaturka Polska, Kielce Polska, Opole 15,00 zł -8,44 zł
Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
Przesyłka York mały 1kilo Polska, Szczecin Polska, Bramki 399,00 zł -368,31 zł
Przesyłka króliczek mini lop Polska, Kraków Polska, Białystok 250,00 zł -107,14 zł
Przesyłka 1 papuga Polska, Koszalin Polska, Bydgoszcz 60,00 zł -70,43 zł
Przesyłka przewóz małego pieska z okolic Częstochowy do Torunia Polska, Krzywopłoty Polska, Toruń 300,00 zł -168,75 zł
Przesyłka Przewóz psa Polska, Czarne Polska, Toruń 150,00 zł -73,88 zł
Przesyłka Przewóz kota do Manchesteru Polska, Grudziądz Wielka Brytania, Manchester 800,00 zł -450,00 zł
Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
Przesyłka przewoz pieska Polska, Sopot Wielka Brytania, Ballymena 1 222,00 zł -687,38 zł
Przesyłka przewoz pieska Polska, Siedlisko Niemcy, Baden-Baden 400,00 zł -225,00 zł
Przesyłka Przewóz jednej małej jamniczki 3,kg z KRAKOWA do LONDYNU Polska, Iwanowice Włościańskie Wielka Brytania, Londyn 400,00 zł -225,00 zł
Przesyłka Przeprowadzka kotki z PL do UK Polska, Ustka Wielka Brytania, Basingstoke 690,00 zł -499,66 zł
Przesyłka Potrzebuje przewoznika ktora przewiezie psa z UK-Southport do Polski-Gdansk Wielka Brytania, Southport Polska, Gdańsk 1 490,00 zł -733,88 zł
Przesyłka Francuski buldog Polska, Osówka-Kolonia Wielka Brytania, Taunton Deane 200,00 zł -98,51 zł
zaoszczędź nawet 60% ceny transportu zwierząt
0zł za wystawienie ogłoszenia
sprawdź oceny i wybierz sprawdzonego przewoźnika
Aby znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi i dokładne opisane zwierzaka.

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę potrzebuje odpowiednich dokumentów. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.
Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepienie uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu, jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od roku 2012 formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraja wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii i Malty.

Psy, koty i fretki potrzebują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak zaszczepiony już został przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzę musi być zdolne do transportu. Oznacza to, że nie może być ranne ani chore. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też zwierzęta po leczeniu lub diagnozie weterynaryjnej, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii.
Środki uspokajające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że Przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ona wymagane uprawnienia. Aby zapewnić swojemu pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi dysponować wystarczającą liczbą właściwego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany.
Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników.

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub transport w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję przyzwyczajenia się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wyposażyć się również w smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki, lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka.
Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych.

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzę przede wszystkim powinno być stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się po pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z opiekunem.
Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenie i negocjować ceny.
Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące transportu.