Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko załatwione sprawnie i bez zastrzeżeń

Buldog francuski- szczeniak

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Skarszewy - Szczecin

Bardzo solidny I profesjonalny dostawca. Dobra wspolpraca. Goraco polecam.

2 pomeraniany

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Choszczno - Maidstone

Bardzo solidny przewoznik. Profesjonalna wspolpraca. Goraco polecam.

1 piesek Szpic Miniaturowy

Klient: Mariusz J.
,
Trasa: Suchań - Londyn

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tudela już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt