Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Piesek bezpiecznie dotarł. Nie narzekał na warunki jazdy, wręcz wolał zostać z Panią Sabiną w samochodzie, niż dać się zabrać do domu :) Stały kontakt z przewoźnikiem. Polecam!

4-miesięczny szczeniak w typie owczarka niemieckiego

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Wiśniewo - Łódź

Bardzo dobry kontakt, szybki transport wszystko idealnie. Polecam Pana Przemysława.

Amercian Bully

,
Trasa: Kasterlee - München

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tuluza już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt