Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Współpraca bardzo udana. Profesjonalne podejście dobrze wykonana usługa. Polecam

2 koty rasy Devon rex

Klient: Roman G.
,
Trasa: Wrocław - Venray

Wszystko w najlepszym porządku i spokojnie można wszystko uzgodnić zasłużone komentarze.

Wiewiórka

,
Trasa: Ksawerów - Suwałki

Bardzo dobry kontakt. Wszystko w jak najlepszym porzadku. Polecam

Szczeniak bullterrier

,
Trasa: Wejherowo - Craigavon

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tychy już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt