Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło szybko i wzorowo. Polecam

1 pies rasa Tosa inu

,
Trasa: Jiczyn - Radomsko

Wszystko w najlepszym porządku, pies dotarł szczęśliwie do nowego domu! Dziękujemy

pies

,
Trasa: Słupia - Berlin

Szybko przywieziono mi kotka z Polski do Anglii , kotek w super kondycji bez oznak zmęczenia, przemiły kierowca, bardzo dobry kontakt z firmą. Polecam z czystym sumieniem!

Kot

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Bolesławiec - Southampton

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Ustka już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt