Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalne przygotowanie i wykonane zlecenie. Wszystko o czasie z pełną kontrolą. Bez problemów i niedomówień. Polecam

Szczeniak

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapeszt - Kraków

Bardzo solidny I profesjonalny dostawca. Dobra wspolpraca. Goraco polecam.

2 pomeraniany

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Choszczno - Maidstone

Przewóz pieska bardzo sprawny i szybki. Bardzo dobry kontakt.

Szczeniak Basenji

,
Trasa: Konin - Worcester

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz też koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz też koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Valladolid już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt