Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalny przewóz zwierząt polecam.

Kot

Klient: Tomasz S.
,
Trasa: Pontefract - Bagno

Jestem bardzo zadowolona ,ze trafilam wlasnie na Pana Michala i jego firme .Od samego poczatku pelen profesionalizm. Bardzo konkretny ,godny polecenia i zaufany kierowca. Staly kontak w trakcie przewozu .Dziekuje i w kazdej chwili ponownie .

Mieszaniec

Klient: Michał K.
,
Trasa: Skaryszew - Karlsruhe

Świetny kontakt, sprawnie szybko i miło :) polecam serdecznie

Królik baranek w boxie transportowym

Klient: Dariusz W.
,
Trasa: Dobra - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację oraz przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie detale dotyczące zlecenia. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację oraz przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie detale dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Valletta już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt