Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

na czas, na miejsce, napewno, polecam

silomat

Klient: Robert Ż.
,
Trasa: Gelnhausen - Strzyżów

Polecam, wszystko w jak najlepszym porządku!

Volvo V40

Klient: Paweł G.
,
Trasa: Caumont - Tychy

Bardzo polecam. Świetny kontakt, towar dotarł bezpiecznie zgodnie z ustaleniami.

Maszyna z Anglii

Klient: Andrzej J.
,
Trasa: Ilkley - Rzeszów

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można też zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można też zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Vigo już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt