Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Serdecznie polecam.Doskonała firma i bardzo słowna.

Pies szczeniak basset

Transport nie doszedł do skutku. Odwołany przez zleceniodawcę

Kot

Transport przebiegł w jak najlepszej atmosferze :) polecam gorąco.

1 kot

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Warna już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt