Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super szybko. Dobry kontak. Serdecznie polecam.

2 haski

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Warszawa - Barcelona

Bardzo pozytywny Pan, który zaopiekował się przesyłką fachowo, zgodnie z umową dostarczył szybko na miejsce. Bardzo kontaktowy i elastyczny jeżeli chodzi o miejsce odbioru. Szczerze polecam!

Kurczęta dobrze zabezpieczone w kartonie 50x30x30

Klient: Mariusz W.
,
Trasa: Racibórz - Skierniewice

Bardzo profesjonalne podejście! Polecam

1 labrador

,
Trasa: Huddersfield - Brzeziny

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również podanie ciężaru oraz szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację i szacowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również podanie ciężaru oraz szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację i szacowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Wejherowo już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt