Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam

1 york

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Rybnik - Puck

Bardzo dziekuje za wantastyczna wspopracę !

Szczenię jamnik

,
Trasa: Wejherowo - Wieliczka

Polecam rewelacyjni ludzie MILY kontakt pieski zadowolone wszystko idealnie poszlo. Oby wiecej takich milych I sympatyczych ludzi. Jak najbardziej polecam kazdemu.

2 psy cavaliery

Klient: Mateusz B.
,
Trasa: Piotrków Kujawski - Edynburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest także podanie wagi i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest także podanie wagi i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Wiedeń już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt