Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo odpowiedzialny i przyzwoity przewoźnik, zdecydowanie skorzystam z usług ponownie. Serdecznie dziekuje za pomoc

2 Psiaki do Niemiec

,
Trasa: Warszawa - Frankfurt nad Menem

Królik odebrany i dostarczony tego samego dnia. Jestem bardzo zadowolona. POLECAM

Królik

,
Trasa: Pszczyna - Duląbka

Perfekcyjna obsługa pełne zaufanie komunikacja rewelacyjna byle więcej takich osób. Panie Jakubie dziękuję

Szczeniak

Klient: Jakub Ł.
,
Trasa: Solarnia - Wieliczka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz także koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz także koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Włocławek już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt