Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo miły i sympatyczny przewoźnik. Wspaniały kontakt telefoniczny jak również transmisja video w czasie podróży na życzenie. Piesek dotarł w wyznaczonym terminie. Szczerze polecam i pozdrawiam!!!

Szczeniak 10 tygodni owczarek niemiecki

,
Trasa: Bielsk Podlaski - Meiningen, Vorarlberg

Usługa przewozu średniej wielkości psa dokonana została fachowo. Bardzo dobry kontakt przed i w trakcie przewozu. Pies dotarł w dobrym stanie. Polecam!

1

Klient: Andrzej S.
,
Trasa: Krokowa - Kraków

Bardzo dobra współpraca. Nie mam uwag!

1 dorosły kot / PL >> DE

Klient: Mariusz P.
,
Trasa: Wrocław - Cuxhaven

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Ząbkowice Śląskie już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt