Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zleciłam Panu Leszkowi tydzień temu transport mojego pieska z polski do Włoch (Rzym) i muszę przyznać e to był nie strzał w 10 ale w 100 a nawet w 10000...!!!!przmili ludzie bardzo profesjonalni i uczciwi! Polecam absolutnie do transportu zwierzaków

Wyzel

Klient: Leszek K.
,
Trasa: Gniezno - Rzym

Polecam z całego serduszka!

1 szczeniak

,
Trasa: Węgorzewo - Częstochowa

Szybko, sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie. Polecam Pana Krzysztofa z czystym sumieniem!

Kotka Bengalska

,
Trasa: Hoepertingen - Toruń

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Zakopane już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt