Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalne i rzetelne podejście do zlecenia. 100% zaangażowania o czym świadczą wysyłane zdjęcia i informacji o psie w czasie transportu. Za to wystawiam Mega Pozytyw.

Border colli

,
Trasa: Siedlce - Solec

Właśnie dotarły do nas świneczki całe i zdrowe.Wszystko bardzo sprawnie, bardzo dobry kontakt od początku do końca.Konkurencyjna cena usługi.Bardzo dziękujemy i polecamy firmę Pana Przemysława - do transportu zwierzatek i nie tylko.

Swinka morska skinny 2 sztuki

,
Trasa: Szczecin - Newcastle West

Bardzo fachowa i rzetelna obsługa. Komunikacja z Panem Przemysławem na wysokim poziomie. Mój piesek dotarł szczęśliwie do celu. Polecam tego przewoźnika na 100%

Owczarek niemiecki

,
Trasa: Carnew - Szymbark

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest też podanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest też podanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Zbąszyń już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt