Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport żywności lub produktów rolnych. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą żywność i produkty rolne.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno wykonane przewozy żywności i produktów rolnych:

Przesyłki Parnik gospodarczy
Parnik gospodarczy

Skąd:

Polska, Wołomin

Dokąd:

Polska, Goryń
Cena:
250,00 zł

Oszczędność:

160 zł
Przesyłki Koła do koparki
Koła do koparki

Skąd:

Holandia, 't Zand

Dokąd:

Polska, Lesica
Cena:
990,00 zł

Oszczędność:

717 zł
Przesyłki Rosliny doniczkowe
Rosliny doniczkowe

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Belgia, Ghlin
Cena:
450,00 zł

Oszczędność:

288 zł
Przesyłki Kwiaty i drzewa
Kwiaty i drzewa

Skąd:

Polska, Krzewie Małe

Dokąd:

Niemcy, Seevetal
Cena:
500,00 zł

Oszczędność:

587 zł
Przesyłki Drzewa Graby
Drzewa Graby

Skąd:

Polska, Wróblew

Dokąd:

Polska, Zalasewo
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

171 zł
Przesyłki 4 pojemniki o wymiarach 60x40x30 każdy
4 pojemniki o wymiarach 60x40x30 każdy

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Jastarnia
Cena:
150,00 zł

Oszczędność:

109 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo szybki, uczciwy i rzetelny przewoźnik! Zdecydowanie polecam! Jeżeli będzie okazja na pewno skorzystam ponownie. Pozdrawiam :)

Worki z nasionami

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Wawrzyńcowice - Tuklęcz

Polecam Pana 100 %

Rower

,
Trasa: Toruń - Tuszyn

Wszystko sprawnie i terminowo.

zboże w workach 25/50kg

Klient: Łukasz K.
,
Trasa: Iwanowice Małe - Ochaby Wielkie

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Co warto wiedzieć o transporcie żywności i produktów rolnych?

Planujesz transport żywności? Szukasz firmy, która zadba o ten bardzo delikatny oraz znaczący ładunek? Kluczem do sukcesu w przewozie jedzenia jest przemyślany wybór przewoźnika. Wybierz sprawdzonego przewoźnika spośród licznych firm znajdujących się na Clicktrans.pl. 

Przewóz produktów do spożycia to pojęcie dosyć szerokie. Może obejmować transport płodów rolnych, nabiału, roślin, mięsa, alkoholi bądź produktów mrożonych. W przewozie jedzenia w żadnym wypadku nie można sobie pozwolić na nieprzestrzeganie obowiązujących zasad. Zarówno czas, jak i warunki transportu mają ogromne znaczenie. Spożywka musi być przewieziona na czas, by nie wywołała dolegliwości zdrowotnych u ludzi. W tym przypadku czas to nie tylko pieniądz, lecz również zdrowie. Więc tempo, ale również metoda transportu ma spore znaczenie.

W czym transportowana jest żywność?

Spożywka musi być przewożona we właściwie przystosowanych do tego samochodach. Firmy przewozowe muszą przestrzegać prawnych norm. Pojazdy, których używa się w transporcie artykułów spożywczych muszą być zaakceptowane przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny. A jeśli przewoźnik planuje transportować mięso lub produkty pochodzenia zwierzęcego – pojazdy trzeba zarejestrować w Głównym Inspektoracie Weterynaryjnym. Ponadto, kierowca powinien posiadać aktualną książeczkę sanepidowską, a wszystkie produkty  pochodzenia zwierzęcego muszą zostać zarejestrowane przez powiatowego doktora weterynarii.

W jakich samochodach transportuje się rzeczy do zjedzenia? Pojazdy transportujące artykuły spożywcze najprościej podzielić na chłodnicze i grzewcze. Istnieje kilka rodzajów pojazdów chłodzących. Pierwsze to pojazdy izotermiczne, które nie mają swojego systemu chłodzenia, lecz przynajmniej posiadają izolowane ściany. Dzięki temu  transportowane produkty utrzymują właściwą temperaturę. Druga kategoria to pojazdy chłodnicze. One także mają izolowane ściany i dach, jednak odróżnia je system chłodzenia mechanicznego (opartego na agregacie sprężarkowym), który pozwala utrzymać wewnątrz pojazdu temperaturę nawet w okolicy -20°C. Ponadto w przewozie używa się także lodownie, które także posiadają izolowane ściany, jednak odróżnia je odmienny mechanizm chłodzenia oparty, np. na lodzie bądź skroplonych gazach.

Jakie są zasady transportu żywności?

Niektóre produkty, np. mrożone owoce morza bądź lody z oczywistych względów muszą być transportowane w temperaturze poniżej zera. Jednak nie należy zakładać, że dotyczy to każdego typu żywności. Mięso, masło, przetwory mleczne czy zboże nie wymagają przewozu w chłodni, jednak z reguły muszą być przewożone w temperaturze podobnej do tej, która występuje w typowych lodówkach. Odpowiednie warunki i sposoby przewozu produktów spożywczych wyznacza zbiór dokumentów. Numerem jeden jest ustawa o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia z 11.05.2011 r. a także rozporządzenia do niej wydane. Każda osoba z branży spożywczej powinna zapoznać się z powyższymi dokumentami.

Przewóz artykułów spożywczych z firmą transportową

Przewóz żywności wymaga wykorzystania wyspecjalizowanej firmy transportowej. Tego nie zorganizujesz samodzielnie. W trakcie poszukiwań zwróć uwagę, czy przewoźnik ma wszystkie niezbędne pozwolenia oraz odpowiedni samochód. Przedstaw wszystkie wytyczne odnośnie temperatury i warunków transportu ładunku.Upewnij się, że przewoźnik przyjął do wiadomości Twoje wskazówki do zlecenia. Im więcej szczegółów podasz, tym większa szansa na udany transport. Zalecane jest sk

Szukasz transportu?

Transport żywności i produktów rolnych Bułgaria już od 200 zł!

Zleć transport