Clicktrans / strona główna

Największy serwis aukcji transportowych

Transport samochodów    Transport mebli


Zleć transport

  • oszczędź nawet do 60% kosztów transportu mebli!
  • 0zł za wystawienie ogłoszenia
  • tylko zweryfikowani przewoźnicy

1-1 z 1
1-1 z 1
Wyświetlaj na stronie: 10 20 30 40

Jak zorganizować transport mebli?


Duże meble
także trzeba dokładnie zabezpieczyć: wyjąć rzeczy ze środka, zamknąć szuflady (te, które nie są zamykane na klucz, można zakleić taśmą), kluczyki przykleić taśmą do właściwych mebli, usunąć wszystkie elementy ruchome, np. szklane półki w kredensie.

Jeśli planujesz transport antyków najlepiej wybrać firmę, która ma w tym doświadczenie. Specjalista w tej dziedzinie sporządzi spis drogocennych rzeczy i będzie odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo.
Sofy powinny mieć zdjęte nóżki i kółka jeśli to możliwe oraz powinny być zabezpieczone kocami lub folią ochronną. Szczególnie istotne jest również zabezpieczenie rogów mebli. Meble drewniane powinny natomiast być przewożone w specjalnych warunkach ze względu na wilgotność i należy o tym uprzednio poinformować firmę transportową.

Jeśli posiadasz niestandardowe przedmioty, np. ogromne lustro, czy fortepian uprzedź o tym firmę transportową. Lustro możesz okleić taśmą w kształt litery "X".
Jeśli meble posiadają jakieś wady warto zrobić im zdjęcia, aby za wszelkie pozostałe uszkodzenia odpowiadała firma transportowa.
Meble zwykle transportuje się zwykłym busem, jeśli jednak mebli jest dużo więcej warto zlecić transport ciężarówką. Wówczas ważną sprawą jest winda, gdyż załadunek przy jej użyciu jest dużo prostszy a czasem bez niej (ze względu na wagę) wręcz niemożliwy.
Warto pamiętać, że jedynie przy transport typu door to door oznacza transport kompleksowy czyli z wniesieniem mebli bezpośrednio do mieszkania.