Zaloguj się jako PRZEWOŹNIK!

  • korzystaj z profesjonalnej wyszukiwarki z mapą
  • szukaj zleceń z A do B lub przy trasie
  • zapisuj filtry wyszukiwania
Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Dowiedz się więcej

Zlecenia transportowe na giełdzie Clicktrans

Przesyłki:

1-20 z 10000+

Giełda transportowa Clicktrans.pl

Giełda transportowa Clicktrans.pl to internetowy serwis aukcyjny dotyczący usług transportowych. Wiodącą wśród giełd w Polsce jest serwis Clicktrans.pl, który zapewnia przewoźnikom szeroki dostęp do przesyłek podzielonych na kategorie oraz wygodny kontakt z potencjalnym klientem. Clicktrans.pl stanowi bazę aktualnych zleceń (z możliwością wysyłania powiadomień o nowych zleceniach spełniających określone kryteria). Internetowa giełda transportowa umożliwia przewoźnikom zdobywanie zleceń transportowych przy wykorzystaniu wolnych ładunków. Warto skorzystać z Clicktrans.pl szczególnie, gdy możemy przewieźć przesyłki jako ładunki powrotne lub gdy dopiero odbieramy inny ładunek na danej trasie. Dzięki temu rozwiązaniu redukujemy liczbę pustych przebiegów. Aby skorzystać z giełdy transportowej jako przewoźnik, wystarczy dokonać darmowej rejestracji. Następnie należy wyszukać zlecenia na wyznaczonej trasie. Kolejnym etapem jest złożenie oferty transportowej. W momencie, gdy zleceniodawca akceptuje ofertę, przewoźnik otrzymuje jego dane kontaktowe na podany adres email. Dzięki pomyślnie sfinalizowanej transakcji, przewoźnik ma szansę otrzymać pozytywne komentarze od klientów, a w efekcie budować reputację oraz wiarygodność firmy. Założenie konta i otrzymanie dostępu do bazy przesyłek nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Jakie korzyści daje Clicktrans.pl?

Dzięki rozwiązaniom jakie oferuje giełda transportowa Clicktrans.pl, przewoźnicy zyskują nowych klientów. Zmniejsza się liczba pustych przebiegów przy wykorzystaniu wolnych ładunków. Clicktrans.pl zapewnia ciągły i bezpłatny dostęp do bazy zleceń, przy czym ogłoszenia zawierają dokładny opis przesyłki, zdjęcia, mapę trasy i odległość, co znacznie ułatwia złożenie precyzyjnej oferty transportowej. Clicktrans.pl umożliwia dostęp do kilkudziesięciu tysięcy zleceń w kraju i za granicą. Dzięki wykorzystaniu ładunków powrotnych przewoźnicy współpracujący z Clicktrans.pl zredukowali liczbę pustych przebiegów, co oznacza mniej CO2 emitowanego przez transport w Polsce.

Jakie wolne ładunki można znaleźć na giełdzie transportowej?

Na giełdzie transportowej znajdziemy zlecenia transportowe dla wszelkiego rodzaju ładunków. Potencjalni zleceniodawcy mogą zlecić transport w ramach następujących kategorii: meble, przeprowadzki, samochody, motocykle i skutery, pojazdy inne, ładunki, paczki, maszyny i sprzęt, specjalnej ostrożności, łodzie oraz subkategorii: rolnicze maszyny, pojazdy budowlane, przyczepy kempingowe, przyczepy, pojazdy zabytkowe, rowery, quady, gokarty, skutery śnieżne, skutery wodne, samoloty, części i akcesoria, palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontener, wywrotka, maszyny i urządzenia przemysłowe, sprzęt AGD, sprzęt RTV, sprzęt sportowy, sprzęt ogrodowy, sprzęt biurowy, pianina i fortepiany, szkło/kruche/łamliwe, antyki, dzieła sztuki, stoły bilardowe, jachty, łodzie motorowe, kajaki, żywność i produkty rolne, zwierzęta, pasażerowie oraz inne. Do najpopularniejszych kategorii zleceń transportowych należą: transport motocykli, mebli, palet oraz transport samochodów. Dużą popularnością cieszy się także giełda przeprowadzek. Znakomitą większość wystawionych przesyłek stanowią zlecenia transportowe na busa, czyli zlecenia transportowe do 3,5 tony.

Transport przemysłowy

Transport maszyn i urządzeń cieszy się dużą popularnością wśród zleceniodawców. Cena transportu przemysłowego jest zależna od rozmiarów maszyny, gabarytów, wagi, odległości od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, a także konieczności zastosowania specjalistycznego sprzętu. Średnia cena transportu maszyn to 1,28 zł/km. Najpopularniejszymi kierunkami w przewozach zagranicznych są Wielka Brytania i Niemcy.

Transport palet

Transport paletowy to standardowy sposób transportu cięższych ładunków. Palety najczęściej używane są jako sztywne podłoże, na którym można układać mniejsze przedmioty lub opakowania. Podnoszenie tych ładunków i ich przenoszenie jest możliwe dzięki wózkom widłowym. Koszt transportu palety jest uzależniony od wagi ładunku. Na Clicktrans.pl często przewożone są palety niestandardowe, wystających poza obrys palety lub bardzo wysokie. Dzięki analizie tysięcy transakcji na Clicktrans.pl, ustalono, że średnia cena transportu palety niestandardowej w obrębie Polski wynosi około 190 zł netto. Natomiast średnia cena netto transportu palet niestandardowych za kilometr to około 0,5 zł/km.

Transport motocykli i skuterów

Wielu przewoźników specjalizuje się właśnie w przewozie i motocykli do ich najczęstszych klientów należą osoby zajmujące się profesjonalną sprzedażą motocykli lub osoby, które zakupiły motocykl lub skuter na własny użytek. Motocykle można przewozić na kilka sposobów - najczęściej transportuje się go jako ładunek na busa lub na przyczepie. Istnieją także specjalne przyczepy do transportu motocykli, które zawierają oparcie lub uchwyt dla przedniego kola oraz najazd. Aby znaleźć transport motocykla lub skutera, warto skorzystać z giełdy transportowej i znaleźć przewoźnika, który i tak przemierza daną trasę i może zabrać nasz pojazd w formie doładunku. Średnia stawka za kilometr na krótszych trasach jest wyższa i wynosi około 2-4 zł. Na trasach o długości 100-200 km koszt wynosi średnio 1,4-2 zł/km, na trasach 200-300 km - 1,1 zł/km, a na dłuższych trasach, liczących ponad 300 km ? 0,75 zł. Podane ceny to średnie uzyskiwane w naszym serwisie.

Transport samochodów

Przy transporcie samochodów kluczowe znaczenie ma komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a klientem. Ważne, aby przed realizacją zlecenia podać dokładne wymiary, wagę oraz informację na temat stanu auta. Wszelkie usterki i uszkodzenia należy spisać, zalecamy też, aby wykonać zdjęcia pojazdu. Transport samochodu wiąże się także z koniecznością skompletowania odpowiednich dokumentów. W krajach Unii Europejskiej najczęściej wystarczy zlecenie i list przewozowy CMR. Jeśli przewozimy nowo zakupione auto, warto załączyć kopię faktury oraz kopię dowodu rejestracyjnego. Do transportu samochodów służą autotransportery, lawety, lohry oraz zestawy. Kluczowe znaczenie ma przymocowanie ładunku, gdyż nieodpowiednio zabezpieczone auto stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ceny transportu aut zależą od odległości od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaju i wymiarów przewożonego auta, jego stanu, rodzaju firmy transportowej i tego, czy samochód zostanie przewieziony w ramach wolnego ładunku. Na trasach krajowych koszt transportu samochodu wynosi średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5zł/km. Natomiast na trasach międzynarodowych cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05zł/km z Belgii do Polski 1,1zł/km, a z Niemiec do Polski 1,4zł/km.

Jak szukać ładunków?

Jeśli chcesz szukać ładunków na giełdzie, wystarczy odwiedzić stronę Clicktrans.pl i wybrać zakładkę Przeglądaj przesyłki. Wybierając menu po lewej stronie możesz wybrać kategorie przesyłek, które Cię interesują, pośród nich znajdziesz między innymi meble, przeprowadzki, samochody, motocykle i skutery, pojazdy inne, ładunki, paczki, maszyny i sprzęty, specjalnej ostrożności, łodzie i inne. Możesz także znaleźć ładunki według lokalizacji ? skorzystaj z opcji ?Szukaj w regionie? lub ?Szukaj według trasy?, wybierz zasięg: Polska lub międzynarodowe. Możesz także określić wagę przesyłki lub odnaleźć ładunek po słowach kluczowych.

Rodzaje zleceń

Dzięki giełdzie transportowej Clicktrans.pl możemy otrzymać wiele rodzajów zleceń na transport. Naszą ofertą mogą być zainteresowane firmy, które zajmują się handlem i sprzedażą. Dzięki Clicktrans.pl możemy otrzymać zlecenia na transport towaru od klientów biznesowych, będą to najczęściej zlecenia transportowe do 3,5 tony. Kolejną grupą poszukującą ofert transportowych są osoby prywatne, które będą poszukiwać transportu podczas przeprowadzki, przewozu mebli, samochodów, motocykli, skuterów i wszelkiego rodzaju przesyłek. Najczęściej w przypadkach ładunków konsumenckich możemy zrealizować transport w ramach wolnego ładunku na busa. Przy wycenie naszej oferty transportowej, należy dokładnie zapoznać się ze szczegółami zlecenia. Klient może poprosić nas o transport z załadunkiem i/lub rozładunkiem lub zaznaczyć, że jest zainteresowany samym transportem. Kompleksowa usługa załadunku i rozładunku ma znaczący wpływ na cenę, która może oscylować na poziomie do 20% kosztów transportu.

Trasy zleceń

Biorąc pod uwagę raport Clicktrans.pl dotyczący przeprowadzek, Polacy najczęściej zlecają transport mebli na trasach Polska - Wielka Brytania (61,7%), Polska - Niemcy (14,8%), Polska-Francja (3,2%), Polska - Holandia (3,1%) oraz Polska-Hiszpania (2,5%). Natomiast biorąc pod uwagę odwrotny kierunek, największą popularnością cieszy się trasa Wielka Brytania - Polska (50,7%), Niemcy - Polska (19,6%) , Francja - Polska (3,2%), Holandia-Polska (3,1%) oraz Hiszpania - Polska (2,5%). Analizując migracje w obrębie kraju, do najpopularniejszych destynacji należą Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk i Gdynia.

Ceny zleceń

Ceny zleceń transportowych różnią się w zależności od kategorii, wymiarów i wagi przesyłki, trasy, a także tego, czy klient oprócz przewozu potrzebuje również usług załadunku i rozładunku. Przykładowe zlecenia w kategorii transport samochodów:
Transport Audi A4 z Wormacji (Niemcy) do Mińska Mazowieckiego za 1500 zł
Transport samochodu osobowego z Nantes (Francja) do Przeworska za 2800 zł

Przykładowe zlecenia w kategorii transport motocykli i skuterów:
Transport Hondy CBT400T ze Szczecina do Warszawy za 400 zł
Transport motocyklu Leonart Spyder z Teramo (Włochy) do Lüdenscheid, Niemcy za 1000 zł

Przykładowe zlecenia w kategorii przeprowadzki:
Kartony z ubraniami, naczyniami i sprzętem RTV z Bytomia do Gdyni za 400 zł
Przewóz rzeczy z Bydgoszczy do Birmingham (Anglia) za 1500 zł

Komunikacja ze zleceniodawcą

Zanim zdecydujesz się zawrzeć transakcję, warto skontaktować się ze zleceniodawcą, wysyłając do niego wiadomość w serwisie Clicktrans.pl. Zleceniodawca otrzyma powiadomienie o wiadomości na swój adres e-mail. Po zaakceptowaniu oferty otrzymasz dane kontaktowe zleceniodawcy.

Aby poznać szczegóły zlecenia transportu warto zadać kilka pytań zleceniodawcy. Wszelkie wątpliwości najlepiej wyjaśnić przed zawarciem transakcji.

1. Pytania dotyczące przesyłki:
Zanim złożysz ofertę, kliknij Zadaj pytanie na stronie interesującej Cię przesyłki (w dolnej części ogłoszenia). Tutaj możesz zadać pytanie szczegółowe dotyczące wagi i wymiarów przesyłki, czy też daty załadunku i rozładunku.

2. Wiadomości dotyczące oferty transportowej:
Po złożeniu oferty transportowej wciąż możesz wysyłać dodatkowe wiadomości do zleceniodawcy. Przejdź na stronę przesyłki, rozwiń swoją ofertę i kliknij Wyślij wiadomość.

Wszystkie odebrane i wysłane wiadomości są dostępne w zakładce Moje konto > Wiadomości. Dane kontaktowe udostępniane są obu stronom dopiero w momencie zawarcia transakcji.

Realizacja zleceń transportowych

Liczba zrealizowanych zleceń transportu jest uzależniona od kompletności naszego profilu, zdobytych komentarzy i referencji, a także rodzaju ubezpieczenia, które posiadamy.

Zdobycie pierwszego zlecenia następuje najczęsćiej po złożeniu około 10 ofert transportu.

Gdy nasza oferta transportu zostanie już wybrana przez Zleceniodawcę, warto zadbać o odpowiednie dokumenty.

Jednym z nich jest list przewozowy krajowy zawierający informacje na temat nadawcy, miejsca nadania i dostarczenia przesyłki, a także samej przesyłki. List przewozowy reguluje wszelkie dodatkowe ustalenia dotyczące przewozu.

Kolejnym dokumentem jest list przewozowy CMR stosowany podczas transportu międzynarodowego. Powinien on zawierać dane nadawcy przesyłki, jej odbiorcy i przewoźnika, a także terminy i miejsca załadunku oraz rozładunku. Upewnijmy się, że zawarto w nim również informacje dotyczące kosztów przesyłki, spis otrzymanych dokumentów oraz instrukcje dotyczące formalności celnych.

Umową przewozu może być tradycyjny dokumenty podpisany przez obie strony lub korespondencja między zleceniodawcą a przewoźnikiem. Umowa przewozu powinna zawierać szczegóły dotyczące trasy, kosztu i przedmiotu transportu, a także zakres odpowiedzialności przewoźnika oraz wynagrodzenie za usługi dodatkowe.

Wybierając zlecenia na transport warto zwrócić uwagę na priorytet przesyłki. Zleceniodawca, któremu zależy na szybkim terminie realizacji zlecenia oznaczy je jako "PILNE". Warto również składać oferty transportowe w odpowiedzi na ogłoszenia, które zostały wyróżnione - znajdziesz je na górze listy ogłoszeń.

Wybór zleceniodawcy, któremu warto złożyć ofertę transportu mogą nam ułatwić ikonki, które znajdziemy przy loginie użytkownika:
 Ikonka paczki oznacza Powracającego Zleceniodawcę, który już zawarł co najmniej 2 transakcje czyli to 45% większa szansa na akceptację oferty.
Ikonka telefonu oznacza, że Zespół Clicktrans.pl jest w kontakcie telefonicznym ze Zleceniodawcą. Oznacza to większą szansę na akceptację oferty.
Kolejna ikona oznacza, że Zleceniodawca wystawił już wcześniej co najmniej 2 przesyłki. Oznacza to o 15% większą szansę na zawarcie transakcji.