Transport motocykli i skuterów

Media o nas

Transport motocykli i skuterów
już od 110 zł!

Zaoszczędziliście z nami już

12 191 821 zł

Tylko zweryfikowani Przewoźnicy

Z Clicktrans.pl Twoja przesyłka jest bezpieczniejsza! Więcej >

Sprawdź jakie to proste!

8209 przewoźników wykonujących transport motocykli i skuterów czeka na Twoje zlecenie

lublintransport Zweryfikowany przewoźnik Certyfikaty, Ubezpiecznia, Licencje lublintransport (352) Reputacja: 99%
euroexpressw Zweryfikowany przewoźnik Certyfikaty, Ubezpiecznia, Licencje euroexpressw (118) Reputacja: 100%
pphudada1 Zweryfikowany przewoźnik pphudada1 (84) Reputacja: 92%
ramzes67 Zweryfikowany przewoźnik Certyfikaty, Ubezpiecznia, Licencje ramzes67 (61) Reputacja: 93%
FHU_Mobi Zweryfikowany przewoźnik Certyfikaty, Ubezpiecznia, Licencje FHU_Mobi (40) Reputacja: 100%
pmtprogress Zweryfikowany przewoźnik pmtprogress (35) Reputacja: 100%

Szczerze polecam. Motocykl profesjonalnie zabezpieczony i dostarczony. Bardzo miły i rzeczowy przewoźnik. Dziękuję i pozdrawiam.

Przewoźnik: pmtprogress Klient: Jacekkk

Transport motocykla BMW F 800 GS

Bolesławiec - Sandomierz

Wszystko w porządku. Dobry kontakt, szybka dostawa. Polecam tego przewoźnika

Przewoźnik: joatrans Klient: krosu89

skuter faspider f8

Katowice - Loudun

Dziękuję Panu za dzisiejszą, pomyślną współpracę. Dziękuję i pozdrawiam.

Przewoźnik: Gorczyca81 Klient: ewaewaek

Sprawnie, szybko, profesjonalnie i sympatycznie, zdecydowanie polecam!

Przewoźnik: horor1 Klient: pawllo2007

Skuter Malaguti F12

Kielce - Warszawa

Super. Znają się na rzeczy. Szczerze polecam!

Przewoźnik: marwik Klient: tpirowski

godny polecenia transport, mimo awarii samochodu i zorganizowanie drugiego w tak szybkim czasie, aby jednak dotrzymać słowa dostarczenia przesyłki super pozdrowienia

Przewoźnik: ulajarosz3 Klient: siwy155

potrzebny transport niemcy

Heilbronn - Roermond

POLECAM SERDECZNIE!! Swietny kontakt, pełen profesjonalizm

Przewoźnik: fajnytransport Klient: nowy321

motocykl PILNE!!

Ujazd - Szczecin

Wszystko pomyślnie, polecam

Przewoźnik: tania-paczka Klient: motoitalia2

Przewóz skuter Warszawa-Jawor

Jawor - Cegielnia

Bardzo dobra komunikacja.Szybki odbior przesylki.Szybie doreczenie.Polecam tego przewoznika.100% profesionalizm :)

Przewoźnik: loordm Klient: sieniol1

Motocykl Kawasaki ER5

Wembley, Wielka Brytania - Wejherowo

szybko, bardzo sprawnie, brak najmniejszych zastrzeżeń, gorąco polecam tego przewoźnika!!!

Przewoźnik: wojciktransport Klient: kogut96

dwa motocykle rd 250/rd350

Częstochowa - Gdańsk

Polecam i Dziękuje.

Motocykl dotarł w nienaruszonym stanie. Małe zastrzeżenia co do słowności dostawcy. Ale ogólnie mogę polecić z ręką na sercu. Napewno skorzystał bym raz jeszcze.

Przewoźnik: kowaluses Klient: bartexostry

Niedawno przewiezione motocykle:

Przewieziono Skąd Dokąd Cena na Clicktrans.pl Oszczędność
Polska, Kąty... Polska, Łęczna 400 zł -197 zł
Włochy, Arezzo Polska, Strzałkowo 700 zł -345 zł
Polska, Szczecin Polska, Warszawa 400 zł -225 zł
Wielka Brytania, Whitburn Polska, Rypin 200 zł -99 zł
Polska, Żory Polska, Wydminy 300 zł -352 zł
Wielka Brytania, LEICESTER Polska, Kłodzko 1500 zł -1086 zł

Niedawno przewiezione motocykle:

Przewieziono Skąd Dokąd Cena na Clicktrans.pl Oszczędność
Polska, Łosice Polska, Gliwice 200 zł -235 zł
Włochy, Teramo Niemcy, Lüdenscheid 1000 zł -429 zł
Polska, Zdrzewno Polska, Warszawa 150 zł -123 zł
Polska, Cegielnia Polska, Bądzyń 220 zł -94 zł
Belgia, Ghlin Polska, lodz 450 zł -528 zł
Polska, Kąty... Niemcy, Goldenstedt 450 zł -193 zł

Niedawno przewiezione motocykle:

Przewieziono Skąd Dokąd Cena na Clicktrans.pl Oszczędność
Niemcy, Stuttgart Polska, Jarosław 540 zł -266 zł
Polska, ORLE Polska, Niedrzwica Duża 650 zł -532 zł
Niemcy, Meckenbeuren Polska, Góra Kalwaria 800 zł -738 zł
Szwajcaria, Neuhausen am... Polska, Wrocław 875 zł -634 zł
Polska, Ustroń Niemcy, Backnang 800 zł -343 zł
Wielka Brytania, Luton Polska, Gniezno 550 zł -729 zł
  • zaoszczędź nawet 60% ceny transportu motocykla
  • 0zł za wystawienie ogłoszenia
  • sprawdź oceny i wybierz sprawdzonego przewoźnika
Duża część ogłoszeń publikowanych w serwisie Clicktrans.pl dotyczy transportu motocykli. Wielu przewoźników specjalizuje się właśnie w transporcie motocykli i skuterów. Ogłoszenia często wystawiają osoby, które właśnie kupiły motocykl i chcą, aby został on dostarczony do ich miejsca zamieszkania. Często przewóz zlecają też osoby profesjonalnie zajmujące się sprzedażą motocykli. Niektórzy motocykliści wybierający się w zagraniczne podróże wolą, aby motocykl został dostarczony na miejsce docelowe przez firmę, zwłaszcza, jeśli jest to miejsce odległe lub trudno dostępne (np. wyspy). Nie chcą pokonywać całej trasy motocyklem, a raczej cieszyć się jazdą już na miejscu, korzystają więc z usług przewoźników. Jeżeli potrzebujesz transportu, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie, zbierz oferty od przewoźników, wybierz jedną z nich i zleć transport.
Sposób, w jaki przewozi się motocykl, powinien być dostosowany do typu maszyny. Niektóre motocykle transportuje się dużo łatwiej, przewóz innych jest znacznie bardziej skomplikowany. Zależy to między innymi od wymiarów, ciężaru i liczby motocykli. Znaczenie ma też ilość i rodzaj miejsc, do których można przyczepić pasy. Część jednośladów można bardzo łatwo przymocować, w przypadku innych, zwłaszcza tych bardziej okrytych, trudniej znaleźć odpowiednie miejsca do umieszczenia pasów. Jest to bardzo ważna kwestia, odpowiednie przymocowanie pojazdu jest kluczowe dla bezpieczeństwa transportu.

Motocykle przewozić można na kilka różnych sposobów. Najczęściej pojazd umieszcza się w busie lub na przyczepie. Na rynku dostępne są specjalne przyczepy przeznaczone do transportu motocykli. Charakteryzują się one tym, że mają oparcie lub uchwyt dla przedniego koła. Wyposażone są również w najazd. Znajduje się na nich szyna, w której ustawia się koła pojazdu, dzięki niej są stabilne. Elementem przyczep motocyklowych są też specjalne uchwyty do pasów. Jednak motocykl można przewieźć również na zwykłej przyczepie. Niezwykle ważne są mocne uchwyty do pasów, trudno je zastąpić. Jednak jeśli przyczepa nie jest wyposażona w najazd, można wykorzystać choćby mocną deskę i z jej pomocą wprowadzić motocykl na przyczepę. Należy jednak zachować wyjątkową ostrożność, ponieważ motocykl może spaść. Jeżeli przyczepa nie jest dostosowana specjalnie do przewozu motocykli, mocowanie będzie nieco trudniejsze. Istnieją różne rozwiązania, ale jednym z najprostszych i najskuteczniejszych jest wykorzystanie czterech pasów. Dwóch używa się do mocowania po bokach motocykla, a pozostałe dwa służą do tego, aby uniemożliwić przemieszczanie z przodu do tyłu i na odwrót. Pasy przełożyć można na przykład przez kierownicę czy dolną półkę. Muszą opierać się na twardych, metalowych elementach. Nie umieszcza się pasów na delikatnych częściach, takich jak manetki czy szprychy. Należy również unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o inne elementy i prowadzić do ich uszkodzenia. Bardzo szerokie czy długie pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne i odpowiednio dopasowane. Powinny mieć dobry mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie należy używać pasów z otwartym hakiem. Pasy wykorzystywane przy transporcie motocykli czy skuterów powinny mieć zamknięte zapięcie. Należy zapiąć je dość ciasno, tak, aby nie było luzów, ponieważ to może doprowadzić do tego, że motocykl przechyli się podczas jazdy. Jednak nie jest zalecane również całkowite ściśnięcie skoku zawieszenia, bo to, przy dłuższych trasach, prowadzi do uszkodzenia uszczelniaczy i wycieku oleju z amortyzatorów. Trzeba więc umieścić element, który blokuje zawieszenie. Dzięki takiej blokadzie można mocno ścisnąć pasy bez całkowitego ściskania amortyzatorów.
Ważne jest też, aby przyczepa dopasowana była do wagi motocykla czy motocykli. Waga przewożonych pojazdów nie może przekraczać ładowności przyczepy. Jeżeli transport dotyczy większej liczby motocykli, muszą one być odpowiednio rozmieszczone na przyczepie. Nie mogą się dotykać ani znajdować zbyt blisko siebie. Zdarza się, że pojazdu przechylają się nieco na wybojach, nawet jeśli są odpowiednio przymocowane. Dlatego umieszczenie ich blisko siebie mogłoby spowodować uszkodzenia. Jeśli z jakiegoś powodu nie da się uniknąć przewożenia większej liczby motocykli umieszczonych obok siebie, należy umieścić coś pomiędzy nimi, tak, aby nie mogły otrzeć się o siebie.

Drugim popularnym sposobem przewożenia motocykli i skuterów jest transport za pomocą busa.
Przed umieszczeniem motocykla w busie, zalecane jest spuszczenie lub wypalenie paliwa. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, kiedy paliwo wycieka z gaźnika. Jest to nieprzyjemne dla kierowcy busa, który podczas jazdy musiałby wdychać opary z benzyny. Motocykl należy zabezpieczyć przed przesuwaniem się na boki. Niebezpieczeństwo wynikające z nieodpowiedniego zabezpieczenia motocykla przed przemieszczaniem się nie jest tak poważne jak podczas transportu przyczepą. Nieodpowiednio przymocowany motocykl może wypaść z przyczepy i być przyczyną wypadku drogowego. Jednak nawet w busie mocowanie jest bardzo ważne i ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo transportowanych pojazdów. Motocykl powinien być stabilny, tak, aby nie przesuwał się, nie ocierał się o ściany lub inne znajdujące się w busie jednoślady. Prostym rozwiązaniem jest wykorzystanie gumowej, antypoślizgowej maty z otworami, takiej jak choćby zwykła wycieraczka. Inna opcja to przytwierdzenie do podłogi busa kołków lub specjalnych szyn. Motocykl można dodatkowo zabezpieczyć folią strech, folią bąbelkową, kocami i gąbkami - zwłaszcza delikatne, podatne na uszkodzenia elementy. Wadą przewożenia motocykla w busie jest ryzyko zabrudzenia wnętrza samochodu, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz motocykli offroadowych. Warto więc wyczyścić lub zabezpieczyć pojazd, choćby na tyle, aby nie zabrudził całego samochodu.
Niektóre motocykle da się przewieźć również w samochodach mniejszych niż busy. Dotyczy to pojazdów o niższych gabarytach, małych motocykli lub skuterów. Można je przewozić w vanach czy samochodach dostawczych.

Większość przewoźników korzystających z naszego serwisu przewozi motocykle w busach, transport na przyczepce jest rzadziej stosowaną metodą, co nie znaczy, że gorszą. Oba sposoby mają swoje plusy i minusy.

Niezależnie od tego, w jaki sposób przewożony jest motocykl, osoba zajmująca się transportem powinna przed rozpoczęciem jazdy raz jeszcze sprawdzić wszystkie mocowania. Samochód, do którego przytwierdzona jest przyczepa, należy prowadzić bardzo ostrożnie, unikając gwałtownego hamowania.

Dla wielu osób, które zastanawiają się nad przewiezieniem motocykla, podstawowym pytaniem jest „ile to kosztuje”. Sposobem na obniżenie kosztów transportu jest znalezienie przewoźnika, który i tak przemierza daną trasę i zabiera motocykl w formie doładunku czy w celu uniknięcia powrotu na pusto. W przypadku krótkich tras duże znaczenie ma nie tylko odległość, ale też czas potrzebny za załadowanie i rozładowanie pojazdu. Dlatego średnia stawka za kilometr na niższych trasach jest wyższa i wynosi około 2-4 zł. Na trasach o długości 100-200 km koszt wynosi średnio 1,4-2 zł/km, na trasach 200-300 km – 1,1 zł/km, a na dłuższych trasach, liczących ponad 300 km – 0,75 zł. Podane ceny to średnie uzyskiwane w naszym serwisie.