Transport jachtów
do 60% taniej

Zleć transport firmie, która i tak tam jedzie!


Media o nasTransport jachtów już od

650 zł!...

Zaoszczędziliście z nami już

26 767 489 zł


...

Tylko zweryfikowani Przewoźnicy

Z Clicktrans.pl Twoja przesyłka jest bezpieczniejsza! Więcej >Transport jachtu może być łatwy!


Wystaw zlecenie ZA DARMO
1

Wystaw zlecenie ZA DARMO

W 2 minuty!

  • Opisz jacht
  • Podaj termin i adres
Otrzymasz oferty przewoźników
2

Otrzymasz oferty przewoźników

Już po paru minutach otrzymasz pierwsze oferty przewiezienia jachtu.

  • Tysiące firm przewożących jachty konkuruje o Twoje zlecenie
  • Otrzymasz oferty od firm, które i tak jadą tą trasą
Wybierz najlepszą ofertę title=
3

Wybierz najlepszą ofertę

Oszczędzasz nawet do 60% dzięki aukcji "w dół".

  • Sprawdź opinie o przewoźniku
  • Skontaktuj się z przewoźnikiem
  • Zleć transport jachtu i gotowe!

14932

przewoźników wykonujących transport jachtów czeka na Twoje zlecenie

Zweryfikowany przewoźnik MotoGaraz (101) Reputacja: 92%
Zweryfikowany przewoźnik lancer (95) Reputacja: 98%
Przewoźnik - alextrans Zweryfikowany przewoźnik alextrans (76) Reputacja: 100%
Przewoźnik - EKO-TRANS Zweryfikowany przewoźnik EKO-TRANS (32) Reputacja: 93%
Przewoźnik - lublintransport Zweryfikowany przewoźnik Certyfikaty, Ubezpieczenia, Licencje lublintransport (482) Reputacja: 99%
Przewoźnik - kacper130 Zweryfikowany przewoźnik Certyfikaty, Ubezpieczenia, Licencje kacper130 (105) Reputacja: 99%
Aż 97% zadowolonych klientówNiedawno przewiezione jachty:


Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
przewóz jachtu stojącego na przyczepce, z Anglii do Polski Wielka Brytania, Harwich Essex Polska, Borne Sulinowo 2600 zł -1463 zł
Transport Żaglówki Sunhorse 19 Polska, Zegrze... Polska, Poznań 600 zł -338 zł
Transport jachtu Mielno-(Koszalin)-Wrocław Polska, Mielno Polska, Wrocław 990 zł -557 zł
Jacht ze Szwecji (Sztokholm) do Szczecina lub Wolina Szwecja, Österhaninge Polska, Wolin 2860 zł -1609 zł
zlecę transport jachtu mieczowego Polska, Legnica Polska, Chwaszczyno 2200 zł -1238 zł
Przewóz Sportiny 600 Polska, Zegrze... Polska, Giżycko 250 zł -141 zł


Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
zlece transport jachtu z pleszewa do włocławka Polska, Baranówek Polska, Nowa Wieś 700 zł -646 zł
Transprot Jachtu z Anglii do Pl Wielka Brytania, Chelmsford Polska, Raków 3490 zł -3222 zł
Transport jachtu Shipman 28 z Holandii do Polski Holandia, Heeg Polska, Kamień Pomorski 3300 zł -1856 zł
Jacht drewniany 9,5 m 2,5T Niemcy, Gelting Mole Polska, Bydgoszcz 2700 zł -3579 zł
łodz zaglowa kabinówka z przyczepa Wielka Brytania, Bourne Wielka Brytania, Bourne 2500 zł -1071 zł
lodz zaglowa,kabinowka Wielka Brytania, Bourne Polska, Nowa Sól 2000 zł -857 zł


Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
zlece przewoz jachtu z wlasna przyczepka 7m dlugi Niemcy, Bielefeld Polska, Bromberg 1390 zł -1137 zł
mała łodka zaglowa na przyczepce Wielka Brytania, Bourne Polska, Nowa Sól 1000 zł -563 zł
Kington, Wielka Brytania Wielka Brytania, Kington Polska, Zbąszyń 800 zł -833 zł
transport jachtu z Danii do Polski Dania, Thyboron Polska, Gdańsk 4200 zł -2363 zł
Zlecę przewóz łodzi. Polska, Bielsko-Biała Polska, Grudziądz 1006 zł -643 zł
Lodz Motorowa 915 cm 315cm 270cm na przyczepie bez hamulcow najazdowyc Holandia, zeebrugge Polska, Warszawa 4000 zł -4696 zł  •    zaoszczędź nawet 60% ceny transportu jachtu

  •    0zł za wystawienie ogłoszenia

  •    sprawdź oceny i wybierz sprawdzonego przewoźnika


Jeżeli właśnie kupiłeś/aś lub sprzedałeś/aś jacht, ale nie możesz przewieźć go samodzielnie, bo brak Ci odpowiedniego sprzętu lub nie czujesz się pewnie biorąc na siebie takie zadanie, możesz zlecić firmie transportowej dostarczenie jachtu do Ciebie lub kupującego. Skorzystanie z usług firmy transportowej jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli wybierasz się w rejs za granicę, zamierzasz spędzić wakacje w nowym akwenie, jest to miejsce odległe i wolisz dotrzeć tam samolotem lub samochodem bez dodatkowego obciążenia. Firma transportująca jachty może też pomóc Ci, jeśli zostawiłeś/aś swój jacht w odległym porcie. Koszta postoju w portach potrafią być wysokie, więc niejednokrotnie natychmiastowe zabranie jachtu z portu okazuje się tańszym rozwiązaniem.

Aby znaleźć firmę, która przewiezie Twój jacht, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Otrzymasz oferty od przewoźników i spośród nich będziesz mógł/mogła wybrać tę, którą uznasz za najbardziej korzystną. Najpierw jednak będziesz musiał/a dokładnie opisać swój jacht.

Podanie wszystkich szczegółów przewoźnikowi jest bardzo ważne. Przewoźnik musi znać wymiary i wagę jachtu. Nawet jeśli posiadasz dane od producenta, lepiej upewnij się, czy są one zgodne ze stanem rzeczywistym. Mogą być drobne różnice pomiędzy danymi, które podaje producent, a faktycznym stanem pojedynczych jachtów. Zmierz długość jachtu – liczy się ona od końca dziobu do środka rufy. Wysokość z kolei liczy się od dna do najwyższej części łodzi (chodzi o część stałą, taką, której nie da się usunąć). W najszerszym miejscu jachtu mierzy się szerokość. Wymiary jachtu są niezwykle ważne dla przewoźnika. Od nich zależy dobór odpowiedniej przyczepy. Poza tym, przepisy drogowe regulują wielkość i wagę takich przesyłek, przewoźnik musi więc wiedzieć, jak przygotować się do transportu od strony formalnej. Na przykład jeśli szerokość jachtu przekracza wartości dopuszczane przez przepisy drogowe, konieczna jest obecność pilota podczas transportu. Oprócz wysokości, szerokości i długości, bardzo ważna jest również waga. Jest tak między innymi ze względu na system Via TOLL, czyli system elektronicznego poboru opłat. Jeżeli waga zestawu przekracza 3,5 tonu, kierowcę obowiązuje ViaTOLL. Kierowca pojazdu musi zatem zainstalować urządzenie viaBox, którego zadaniem jest komunikowanie z antenami umieszczonymi na bramownicach. Jest bardzo prawdopodobne, że ciężar jachtu wraz z przewożącym go samochodem przekroczy 3,5 tony. Kierowca musi więc znać dokładną wagę jachtu. Należy pamiętać o tym, aby podczas ważenia jacht był w takim stanie, w jakim ma być podczas transportu. Jeżeli na przykład wybierasz się w rejs i zamierzasz umieścić w jachcie jakieś rzeczy potrzebne ci na czas podróży, uwzględnij je podczas ważenia. Aby sprawdzić wagę jachtu, możesz udać się do miejsc,w których znajdują się duże wagi, na przykład do składu węgla.
Przepisy regulują dopuszczalne wymiary przewożonych przedmiotów. Jachty często przekraczają te wymiary. Według Polskiego Kodeksu Drogowego można prowadzić zestaw bez pozwoleń, pod warunkiem, że jego szerokość nie przekracza 3 metrów (szerokość samego pojazdu nie powinna z kolei przekraczać 2,5 metrów). Ładunek nie powinien wystawać więcej niż 25 cm z lewej ani z prawej strony. Z tyłu natomiast może wystawać na odległość nie większą niż 2 metry. Jak widać, przepisy bardzo szczegółowo określają dopuszczalne wymiary ładunków. Dlatego dokładne zmierzenie jachtu jest tak istotne. Jeżeli jego wymiary wraz z zestawem przekraczają podane powyżej, przewoźnik będzie musiał podjąć odpowiednie kroki, na przykład zapewnić obecność pilota podczas transportu. Przepisy drogowe wyglądają inaczej w różnych krajach, więc organizując przewóz jachtu za granicę lub zza granicy należy się z nimi zapoznać i wziąć je pod uwagę.
Najlepiej przed transportem zabrać z jachtu jak najwięcej rzeczy i pozostawić jedynie te, które są niezbędne. Wszystkie przedmioty pozostawione w jachcie powinny być zabezpieczone, zwłaszcza jeśli są ruchome. Nie można dopuścić do tego, aby jakieś przedmioty przesuwały się podczas jazdy. Wszystkie elementy wystające poza kadłub również powinny zostać zabezpieczone. Wszystkie okna, drzwi i klapy należy zamknąć i zadbać o to, aby nie otworzyły się w trakcie jazdy. Można w tym celu na przykład zakleić je szeroką taśmą. Jeżeli jacht wyposażony jest w żagle, trzeba je zdjąć i zwinąć. Urządzenia elektryczne należt wyłączyć. Kable i przewody również powinno się zabezpieczyć.

Przyczepa, na której przewożony ma być jacht, powinna być do niego dopasowana. Duże znaczenie ma tutaj waga. Trzeba pamiętać, że liczy się zarówno waga jachtu, jak i ewentualnego wyposażenia. Przewoźnicy i właściciele jachtów stosują różne metody załadunku, wiele zależy od rodzaju jachtu, przyczepy i tak dalej. Samochód parkuje się w pobliżu rampy, tak, aby przyczepa znajdowała się na rampie, tuż przy zbiorniku wodnym, może nawet być lekko zanurzona. Od typu łodzi zależy, na ile zanurzone powinno być tylne koło przyczepy. Pilotując łódź trzeba zwrócić szczególną uwagę na panujące warunki atmosferyczne, zwłaszcza wiatr, który może wpłynąć na kierunek poruszania się jachtu, a powinien on zostać wprowadzony prosto na przyczepę. Następnie należy zaczepić hak wciągarki do uchwytu na dziobie łodzi i wciągnąć jacht na przyczepę. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie jachtu na przyczepie. Musi on być stabilny podczas jazdy. Wykorzystuje się do tego różnego rodzaju pasy i zapięcia, ich rodzaj zależy od wymiarów i typu jachtu. Gdy jacht znajduje się na rampie i jest przymocowany, przychodzi czas na opuszczenie rampy i portu oraz włączenie się do ruchu drogowego. Kierowca samochodu musi zachować szczególną ostrożność zjeżdżając z rampy, bo zwykle są one śliskie. Również na jezdni należy być ostrożnym, jechać powoli i uniknąć gwałtownego hamowania. Ładunek powinien być rozmieszony równomiernie na przyczepie. Dzięki temu kierowca uniknie wężykowania na drodze. Poza tym, przewożąc ładunek tak duży jak jacht, lepiej korzystać z mniej uczęszczanych dróg i unikać godzin szczytu.

Zlecając transport łodzi firmie przewozowej, musisz przekazać przewoźnikowi wymagane dokumenty. Jeżeli jacht transportowany jest drogą lądową, przewoźnik najprawdopodobniej będzie potrzebował zlecenia transportowego. Niektóre kraje wymagają również, aby osoba przewożąca jacht miała przy sobie akt własności. Przewoźnik powinien poinformować Cię o tym, jakie dokumenty będą potrzebne.
Koszta transportu jachtów są bardzo zróżnicowane, zależą od wielkości i wagi jachtów, a także długości trasy, na której odbywa się transport. Ceny przewozu małych jachtów zaczynają się od 1,2 zł/km, natomiast ceny przewozu większych jachtów zaczynają się od około 2,5-3 zł/km. Przykładowa uzyskana w naszym serwisie cena za transport na trasie o długości 1400 km to 2000 zł, około 1,40 zł/km. Cena ta dotyczy mniejszego jachtu. Cięższy jacht, ważący niecałe dwie tony, przewieziono za 1400 zł na trasie 600 km, cena za kilometr wyniosła więc około 2,3 zł/km.