(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-06-21 16:00

1

(Nr 1862927)

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 861.00 km

Transport rowerów

    Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

    W sytuacji, jak przewozimy nowy rower trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła czy też nabyć właściwy karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu najlepiej umieścić w osobnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć fragmentami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby bądź przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić papierem bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

    Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt transportu roweru

    Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.

Adres i termin nadania

Murowana Goślina, 62-095, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Venlo, Holandia

Termin elastyczny