(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-09-02 09:53

1 (Nr 2002985)

1

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 1535.00 km

Transport rowerów

    Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad warto zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu czy też zakupić taki karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy poodkręcać i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru najlepiej umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

    Kiedy postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów chroniących jednoślad.

Cena transportu jednośladu

    Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

4 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Bristol, Wielka Brytania

6 wrz 2017