(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-10-24 21:16

1

(Nr 2112489)

Waga w kg (łączna):

7.00

Dystans: 1004.00 km

Transport rowerów

    Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na transport rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W przypadku, gdy transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić stosowny karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru przydałoby się ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach czy też osłonić kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie należy zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

    Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów ochraniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.

Adres i termin nadania

Kopenhaga, 1357, Dania

Od 7 lis 2017 do 9 lis 2017

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Od 9 lis 2017 do 14 lis 2017