(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-10-26 11:23

1

(Nr 2115981)
1

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 1121.00 km

Transport rowerów

    Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

    W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

    Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

    Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.

Adres i termin nadania

Hołdunowska, Lędziny, 43-143, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Molenstraat, Bunschoten, 3752CG, Holandia

Termin elastyczny