(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-02-25 18:40

1

(Nr 2414364)
1

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: km

Transport rowerów

    Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

    W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo nabyć właściwy karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru przydałoby się ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach albo zabezpieczyć fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

    Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających rower.

Koszt transportu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.

Adres i termin nadania

Santiago de Compostela, Hiszpania

6 cze 2018

Adres i termin dostawy

Hanower, Niemcy

Termin elastyczny