(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 3194370)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1746.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Buckinghamshire, High Wycombe

Termin elastyczny


Transport rowerów

    Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

    W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki rower opłaca się zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić taki karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto zdemontować i zdjąć wszelkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle trzeba zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

    Gdy postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu roweru

    Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.