(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 4175330)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1111.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Zuidplas

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Cewice

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić właściwy karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie osadzić w osobnych, małych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów zabezpieczających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.