(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 4526553)

Waga w kg (łączna):

16.00

Dystans: 1002.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Tychy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Stadtmitte

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła lub zakupić pasujący karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle należy zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.