(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 4527245)

Długość [m]:

3.8

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

26

Budżet zlecenia [zł]:

150

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 312.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki często przewozi się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować dodatkowe mocowania. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka podczas jazdy, opłaca się ułożyć gąbczasty materiał na prętach bagażnika na przykład podłożyć ręcznik. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naprężonych pasów z osłoniętymi zapięciami. W przypadku osobistego transportu kajaka, pojazd powinno się odpowiednio oznakować. Regulamin drogowy nie zezwala na to, żeby ładunek wychodził na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto wystawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, gdy ładunek odstaje z tyłu do oznakowania używa się czerwone i białe znaki. Innym sposobem do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga szczególnej ostrożności, z tej przyczyny warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która zadba o dobre mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości transportowanych egzemplarzy, a także wpływ na to ma odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za transport kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 PLN. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 złotych.