(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4664436)

1

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 835.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 12 lip 2019 do 14 lip 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Zuid-Holland, Haga

Od 12 lip 2019 do 14 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła albo nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać i zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe części jednośladu najlepiej ułożyć w odrębnych, małych kartonach bądź osłonić kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle trzeba zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców osłaniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.