(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4763412)

1

Dystans: 2166.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Gorzów Wielkopolski

Od 12 wrz 2019 do 21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Turcja, Marmara Bölgesi, Çanakkale

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Transport podróżnych

Przewóz pasażerów może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), małym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 pasażerów. Firma transportowa zajmująca się przewozem podróżnych powinna posiadać dokument kompetencji zawodowych i stosowne uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, jak również (w przypadku kursów poza terytorium kraju) – licencję na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt transportu pasażerów

Koszt transportu pasażerów uzależniony bywa przede wszystkim od długości trasy podróży, a także od liczby osób oraz wagi i rozmiaru walizki, którą przy sobie posiadają podróżni. Przewoźnikowi w wyczerpującej wycenie transportu pasażerów, pomoże posiadanie informacji na temat ilości walizek lub plecaków oraz pozostałych posiadanych przedmiotów – należy przekazać informację o dokładnej wadze i o rozmiarach każdej sztuki bagażu. W przypadku, gdy nie potrafisz podać szczegółowych wartości, oszacuj je i poinformuj firmę przewozową, że podane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

Ustalając trasę podróży warto napisać precyzyjne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w przypadku, gdy część osób odbywa swoją podróż do różnego miejsca docelowego, należy poinformować o tym przewoźnika zawczasu, tak żeby mógł odpowiednio obmyślić drogę podróży.

Przykładowo, za przewóz pasażera razem z walizkami z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) kosztował 400 PLN. Za przewóz pasażerki wspólnie z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 PLN. Przewóz podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 zł.