(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4867398)

1

Dystans: 1582.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Antoniew

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Lyon

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Przewóz pasażerów

Transport pasażerów może być realizowane samochodem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 pasażerów. Firma transportowa zajmująca się przewozem podróżnych powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i właściwe zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, jak również (w przypadku transportów poza terytorium kraju) – licencję na międzynarodowy transport ludzi.

Cena przewozu ludzi

Koszt przewozu osób uzależniony jest często od długości trasy podróży, jak również od liczby pasażerów oraz ciężaru i rozmiaru walizki, którą przy sobie posiadają podróżni. Przewoźnikowi w szczegółowej wycenie transportu pasażerów, przyda się posiadanie informacji w temacie liczby walizek i plecaków oraz pozostałych przewożonych rzeczy – należy podać informację o wyczerpującej wadze oraz o rozmiarach każdej sztuki bagażu. W momencie, gdy nie umiesz podać dokładnych informacji o bagażu, oszacuj je i zawiadom o tym przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Ustalając kurs podróży należy podać szczegółowe adresy – w przypadku, kiedy kilkoro osób odbywa swoją podróż do różnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym kierowcy wcześniej, tak aby mógł odpowiednio zaplanować trasę.

Przykładowo, za przewóz podróżnego razem z bagażem z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) zapłacono 400 złotych. Za transport pasażerki wraz z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina kosztował 550 PLN. Transport podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 zł.