(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4901670)

1

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 2308.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad warto zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania albo kupić właściwy karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki należy osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle trzeba zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.