(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5074594)

Długość [m]:

240

Szerokość [m]:

30

Wysokość [m]:

70

Waga w kg (łączna):

15

Budżet zlecenia [€]:

80

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 686.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Xeraco

Od 23 wrz 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 1 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki zazwyczaj transportuje się na górze samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba przymocować specjalne mocowania. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w czasie jazdy, warto ułożyć miękki materiał na mocowaniach bagażnika przykładowo podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi zapięciami. W momencie samodzielnego przewozu kajaka, pojazd trzeba należycie oznaczyć. Regulamin drogowy nie pozwala na to, aby ładunek wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien ponadto wystawać z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany bagaż oznaczamy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, gdy bagaż wychodzi z tyłu do oznakowania stosuje się czerwone i białe znaki. Innym sposobem transportu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje specjalnej ostrożności, z tego powodu warto zlecić transport profesjonalnej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych sztuk, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średni koszt przewozu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za transport kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza zapłacono 260 złotych. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 PLN.