(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5232906)

1

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 790.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, København

Od 29 paź 2019 do 30 paź 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Ouderkerk Aan De Amstel

Od 28 lis 2019 do 5 gru 2019


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie zakupić odpowiedni karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy zdemontować i ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu przydałoby się umieścić w odrębnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie należy osłonić makulaturą lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.