(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5289950)

1

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 1732.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

3 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Torrejón De Ardoz

10 lis 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie kupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto ulokować w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców zabezpieczających rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.