(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 5356446)

1

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 588.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Siemirowice

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowy rower trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania albo nabyć odpowiedni karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też osłonić fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki należy osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle warto osłonić papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw osłaniających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.