(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5389742)

1

Długość [m]:

5.9

Szerokość [m]:

2.352

Wysokość [m]:

2.395

Waga w kg (łączna):

3752

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 12.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 1 sty 2020 do 3 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Port Of Hamburg

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne pojemniki używane w transporcie niewielkich pakunków (drobnicy), które na ogół podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są spakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także przewożona na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest trwała, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener posiada właściwy ekwipunek, który umożliwia montowanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery na ogół przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Najpopularniejszym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, zwykle nazywany jako kontener 1C. Jest to kontener o kubaturze około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 palet. Kontenery te z reguły stosuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Osiągalne są także kontenery 1C i 1A gatunku „open top” – ich rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników wykorzystuje się do transportu surowców ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” stosowany jest w transporcie towarów wielkich i ciężkich pakunków. Ten typ pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” używa się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości i rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz dodatkowych elementów, które firma przewozowa musi spełnić w trakcie transportu.