(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 5495476)

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 266.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

23 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

23 lis 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie złożonym oraz długotrwałym procesem, mimo to, gdy odpowiednio ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych komplikacji.

            Na początek warto zrobić eliminację posiadanych rzeczy. Jak czegoś od dawna nie stosujemy lub gdy jest popsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy przydadzą się solidne pudła, które warto kupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który zazwyczaj przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równomiernie porozkładać ciężar, np. porozdzielać segregatory na parę kartonów, żeby nietrudno było je przetransportować. Podpisanie każdego pudła pomoże przy otwieraniu rzeczy i urządzaniu się w nowym domu. Wielkogabarytowe meble należy rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeżeli mamy materiały zabezpieczające, na przykład jak folię strech, możemy opakować bardziej delikatne przedmioty, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas warto użyć koce, prześcieradła i obkleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast małe meble owińmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, czy też problemy w podjeździe pod dom. Koniecznie należy poinformować, jeżeli występują szczególne kryteria odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najciekawsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie tysiące profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz osłanianie waszego mienia.