(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5524630)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 892.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Graz

16 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

13 sty 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu czy też kupić taki karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu najlepiej ułożyć w odrębnych, małych pudełkach lub osłonić fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.