(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5707634)

1

Waga w kg (łączna):

7

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Serbia, Belgrad, Belgrad

9 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

9 mar 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.