(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 5853340)

1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 370.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Wejherowo

19 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Nieporęt

21 lut 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.