(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 6018395)

1

Waga w kg (łączna):

23

Dystans: 474.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Bad Hersfeld

Od 25 lip 2020 do 6 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Rottach-Egern

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania albo zakupić taki karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w pudle trzeba osłonić makulaturą albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw ochraniających jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.