(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 6070007)

1

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 516.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Guadalajara

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki rower warto zachować go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć taki karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie należy zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów osłaniających przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.