(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 6073180)

1

Waga w kg (łączna):

16

Dystans: 243.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Kruszwica

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też zakupić taki karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców osłaniających jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.