1 (Nr 6073271)

1

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 1012.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Brenes

Od 28 maj 2020 do 14 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Alcúdia

Od 12 sie 2020 do 26 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła czy też nabyć taki karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie umieścić w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu należy zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców chroniących paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.