(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 6200440)

Długość [m]:

100

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

114

Waga w kg (łączna):

72

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Mueble emba

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 665.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przewiezienia mniejszy ładunek, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej powierzchni, wtedy użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się wozy, których ciężar przekracza 3,5 tony i inne pojazdy spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki klasa: firanka i furgon. Wariant samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Należy również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać opakowanie. Istotna jest również informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem jest także termin zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to często palety, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.