1 (Nr 6201069)

1

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 2156.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Antwerpia

6 wrz 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania albo nabyć pasujący karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się ulokować w osobnych, małych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.