1 (Nr 6235731)

1

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 2789.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Legnica

17 sie 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Coimbra

28 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki rower trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania bądź zakupić stosowny karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto odkręcić i zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu warto umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź osłonić kawałkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw chroniących przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.